Klassikaline üldmassaž on ülimalt lõõgastav, rahustav ja meelolu parandav hooldus. See on mõeldud kõigile neile, kes on väsinud, stressis ja keda vaevavad lihaspinged ja valud peas, kaelas, õlgades, seljas, kätes või jalgades. Klassikaline massaaž parandab kogu organismi vere- ja lümfiringet ning ainevahetust, kiirendades jääkainete väljutamist kehast ning aitab vereringehäiretest tingitud käte ja jalgade “suremise” puhul. Tänu nahas leiduvatele närviretseptoritele avaldab see mõju kesknärvisüsteemile tugevdades organismi immuunsüsteemi.
Klassikalisel üldmassaažil on ka salendav ja tselluliiti vähendav toime ning tänu ainevahetuse kiirendamisele aitab eemaldada nahaaluseid rasvaladestusi ja vähendada üleliigset kehakaalu.
Peale rasket füüsilist koormust aitab massaaž lõõgastada lihaseid. Tänu lihaste hapnikuga varustamisele taastub lihaste elastsus ja töövõime kiiresti.
Massaažil on ka nahka noorendav toime tänu toitvatele ja pehmendavatele õlidele, mida massaažiks kasutatakse. Üks tõhusamatest õlidest on magusmandliõli, mis on olnud nahahoolduses kasutuses juba mitu tuhat aastat tagasi Vana-Kreekas ja Vana-Roomas. Magusmandliõli on aktiivne naha niisutaja ja sisaldab rohkelt vitamiin E, mis aeglustab rakkude vananemist ja on tugev antioksüdant. Samuti leevendab see päikesepõletust ja naha sügelust, omab põletikuvastast toimet.
Pärast üldmassaazi on oluline hoida end soojas ja mitte külmetada. Samuti tuleb tarbida piisavalt vedelikku, mis aitab jääkaineid kehast väjutada. Selleks sobib väga hästi taimetee või vesi.
Ekspress versioon üldmassaažist
Klassikaline massaaž ja kupumassaaž
Klassikalist massaaži võib väga edukalt ja tulemuslikult kombineerida kupumassaažiga. Kupumassaaž ehk vaakummassaaž on teatud massaažitehnika, mille käigus tekitatakse naha ja pehmest silikoonist kupu vahele kerge vaakum. Kupumassaaž suurendab veelgi klassikalise massaaži tulemust, vähendab tselluliiti ja parandab ainevahetust. Lisaks sellele trimmib nahka ning vähendab venitusarme.
Kupumassaaži ajal võid Sa tunda esialgu väikest valu, mille aga harjud juba mõne hetkega. Pisut valulikumad on ka tselluliidsedl piirkonnad nagu reied ja tuharad. Kui mõne massaažiseansi möödumisel tselluliit väheneb, siis ka valu kaob.
Eesmärgiga tseluliiti vähendada on mõistlikum teha massaaži kuurina 2 korda nädalas 8 korda järjest ja hiljem, et tulemust säilitada, 1 – 2 korda kuus. Lisaks võiks masseerida 1-2 korda päevas probleemsetele piirkondadele tselluliiti vähendavat kreemi, eriti peale massaaži seansi, toituda tervislikult ja liikuda mõõdukalt.
Lisaks tselluliidile sobib kupumassaaž külmetushaiguste ja krooniliste liigeseprobleemide raviks.
Massaaži tulemusena toimuvad muutused organismis:
- vere- ja lümfivoolu suurenemine (vesi, lämmastik ja süsinikdioksiid väjutatakse organismist ja hapnik ning uued toitained saavad rakkudesse tulla),
- kiireneb ainevahetus ja väheneb kehakaal,
- rahustav toime, mille tulemusena leeveneb või kaob unetus ja stress,
- pea-, kukla-, kaela- ja seljavalude vähenemine,
- tugevneb immuunsüsteem
Vastunäidustused:
- Kasvajalised protsessid
- Nahahaigused
- Armid, mis on nooremad kui 6 kuud
- Värskelt paranenud luumurrud
- Verevalumid
- Rasedus
- Menstruatsioon
- Põletikud
- Veenilaiendid
- Liiga kõrge või madal vererõhk
- Palavik
- Kilpnäärme haigused
- Suured sünnimärgid masseeritavas piirkonnas