Punutised

Punutised on pragusel hetkel üha enam populaarsust kogumas. Erinevaid punumistehnikaid võib leida internetist, samuti tehakse lausa koolitusi erinevate lahedate punumistehnikate tutvustamiseks.

Punutisi annab kasutada alates laste soengutest lõpetades pruudisoenguga. Punutised annavad soengule kerguse ja tütarlapselikkuse. Mõned punutised kaunistavad vaid teatud osa soengust(tukaosa, külge, kukalt). Kuid punuda võib ka kõik juuksed ja see soeng võib jääda heal juhul nädalateks.

Kui tahad proovida punutud soengut, siis pese aja kokkuhoiu mõttes pea ära juba kodus. Pesu ja kuivatus võtab lisaaja,eriti pikkade ja paksude juuste puhul. Kui oled leidnud mingi kindla punutise või stiili, siis varu kaasa pildimaterjal, et juuksur mõistaks, mida soovid.

Kõik juuksurid ei pruugi osata kohe kõiki punutisi, sellepärast võiksid oma soovitud soengu pildiga juba enne juuksurit informeerida, et ta jõuaks end ette valmistada ja soovitud punutise tegemise õpetust enne uurida.

Patsipunumisel oleme lähtunud töötunni hinnast, mis on 20€.

Lihtsamad punutised (kalasabad ja lihtne prantsuse pats) võtavad juuksuril aega kuni 15 minutit. Kindlasti oleneb töö mahukus ka juuste pakusest.

Osalised punutised nagu tukk või külg  võtavad aega 10 minutit.

Keerukamate punutiste (mustri punumine) ja töömahukate (palju peenikesi punupatse üle pea) puhul arvestame töö hinnaks 20€ tund. Orienteeruva hinna oskab juuksur öelda juba siis kui näeb juukse pikkust ja paksust.

Vahel on punutis osa pidulikust soengust, siis kehtib naiste soengute hinnakiri.

Galerii punutistest ja punutud soengutest