Keemiline lokk

Keemiline lokk– selle tegemine on tänapäeval jäänud üsna teisejärguliseks just laia juuksehooldusvahendite kättesaadavuse tõttu. On volüümi andvaid ja juuri tõstvaid tooteid, on siluvaid ja oma loomulikku lokki esiletoovaid tooteid. Samuti on viimase 15-20 aasta jooksul kardinaalselt muutunud juukselõikustehnikad, milledega saab edukalt anda kliendi juustesse lisa volüümi ning tekitada vajalikul hulgal kohevust just sellesse soengu ossa, kus seda kõige enam vaja.

Kuid kui ikkagi soovid katsetada püsivamate lokkidega, siis  tasub alati meiega nõu pidada ja selgitada välja Sinu juuste olukord, et loodetud lokid ei kukuks välja “villatuustina”, sest enamus naisi värvib juukseid pidevalt ja see mõjutab kindlasti ka lokkide tegemist.

Üldjoontes on keemilise loki tegemine mõistlik siiski lühemasse juuksesse, sest sealt kasvab lokk kiiremini välja. Kuigi tänapäevaseid vahendeid on saadaval nii väga pehmeid kui ka tugevamaid, siis enamus juustele piisab siiski vaid suurema rulliga tehtud kohevuslokist, mis annab heale lõikusele kerge toe ja samas ei nõua Sinult eraldi vaeva, et soengut peale pesu siluda ja lokke jälle sirgeks venitada.

Meeles tasub pidada, et lokk jääb ilus ikka vaid ainult tervetesse ja heas korras juustesse tehtuna. See tähendab, et isegi kerget-pehmet  kohevuslokki tasub teha vaid siis, kui eelmine juba maksimaalselt välja kasvanud on ja juuksed piisavalt vahepeal puhanud.

Ka pikemasse juuksesse võib lokki teha, kuid siis peab arvestama, et pikemasse juuksesse tuleb teha piisavalt tugev lokk, et juukse raskus seda sirgeks ei veaks. Samas on tugevama loki puhul oluline just vahendite õige valik, sest sel juhul peab arvestama kõige võimalikuga, mis klient oma juustega viimase paari aasta jooksul teinud on. Siin ei ole oluline, milline juus kuivana välja näeb, vaid otsustada saab vaid siis kui juus on pestud ja ilma balsamite-maskideta kannatab ka loki tegemise välja.

Ekslikult arvatakse, et keemiline lokk päästab pidevast juustega tegelemisest. Tegelikkuses on ilusa loki hooldamiseks vaja kindlasti komplekti niisutavaid ja lokki esiletoovaid juuksehooldustooteid, spreyd, millega lokke aegajalt kahuseks muutumisest päästa ja mõndagi veel, mis selgub siis kui lokk on tehtud ja juuste tegelik seisukord teada.Vajalikke tooteid hoolduseks saab meie salongist osta.

Aega võib keemilise loki tegemiseks kuluda keskmiselt 1,5-2h, eriti pika ja paku juukse puhul kuni 3,5h.