Juuste triibutamine lõikuse ja föönitamisega

Triibutamise all peame enamasti silmas üle pea blondide salkude tegemist fooliumi abil. Samuti võib triipe teha värviga, nii tumedamaid kui heledamaid, sõltuvalt juukse hetketoonist. Hea efekti annab ka vaid paari erksavärvilise salgu lisamine ühtlase põhitooni sekka, näiteks vaid juuste pealmisesse ossa või näoümrusesse tehtud värvilised triibud lisavad täiesti uue ja värske joone. Tuhmidele juustele värviliste triipude tegemine, kasvõi osaliselt, võib anda just vajaliku elavuse ja sära,ilma tervet pead üle värvimata.

Triibutatud juustele ei jää väga tugevat väljakasvu jälge, mis teeb sellise värvimise eriti sobilikuks noorematele ja neile, kes juukseid värvivad kord 3-6 kuu tagant.

Triibutamise võlu seisnebki selles, et nii juukseid värvides saab valida, kas tulemus jääb peaaegu ühtlaselt üle värvitud, ometi loomulik või rõhutatult triibulisem. Samuti saab triibutades pea iga kord erinevaid võimalusi katsetada, mis teebki tiibutamise eriti popiks ja nõutud teenuseks klientide seas.

Kuna peenikeste salkude eraldamine on aeganõudev, siis tuleb triibutamise puhul arvestada eriti juuste paksuse ja pikkusega.Triibutamisele kulub salongis enamasti 1-2,5 h, kuid eriti paksude ja pikkade juuste triibutamisele võib kuluda ka veelgi rohkem aega.