Keemilise loki hiilgeajad on küll möödas,kuid ometi on juukseid ja soenguid, mille puhul on keemiline (ka juure ning volüümi) lokk asendamatu abimees.
Pehmed lühikesed peadligi hoidvad juuksed, mille föönitamisest pole väga kasu,sest tulemus kestab vaid tunde, saavad soovitud kohevuse ja hoidmise tihti siiski vaid keemilise loki abil.
Loomulikult on loki puhul võlusõnaks hästivalitud lokivahendid, ning juuksematerjali hea hindamine juuksuri poolt. See annab kokku maksimaalse tulemuse.
Kindlasti tuleb oma soovidest ja ootustest enne protseduuri juuksuriga rääkida, samuti tasuks järele mõelda,kas hetkel tumedamaks värvitud juuste mingis osas võiks olla veel vanu blondeeritud triipe või heledamaks värvitud osi. See võib tugevama loki tulemusel saada kannatada ja muutuda takuseks ja elutuks.
Ka värvitud, töödeldud või rikutud juukseid võib lokkida, kuid kasutama peab vaid väga õrnu vahendeid ja tihti piisab vaid kergest volüümilokist, mis annab soengule soovitud hoidmise.
Juureloki puhul kantakse lokivahend vaid rullidele keeratud juuste juureosadele, mis tagab nii juuksejuurtele kohevama hoidmise kuid ülejäänud juuksed jäävad pea sirgeks. See on parim lühikeste juustepuhul.
Keemilise loki puhul on oluline ka kodune järelhooldus, eekõige kannatab vale hoolduse puhul ja tugevate vahenditega tehtud lokilisem juus. Keemilise töötluse käigus muutuvad juuksed kuivaks ja nõuavad ka tagantjärgi piisavat niisutust, et lokk ilus ja elujõuline oleks.
Keemilise loki tegemise aeg sõltub suuresti juuksematerjali paksusest ja pikkusest. Pikale-paksule juuksele tasub protseduuri jaoks valida maksimumaeg (kuni 3h).