Kui kahjulikud on juuksepikendused minu oma juustele ?
Ühest vastust sellele ei olegi – sõltub palju Sinu oma juuste tugevusest, juuste kodusest hooldusest, salkude kogusest, peas kandmise ajast ja hoolduste sagedusest, kvaliteedist jne.
Liiga palju ei tohiks salke peas olla, see koormab peanahka.
Väga tähtis on ka hooldamine – jälgida tuleb spetsiaalseid juhiseid pesemise, kammimise, kasutatavate ainete jms. kohta.
Kuna tegemist on ikkagi surnud juustega (toitained juuksesse juuksejuurte kaudu ei jõua), siis ei saa loota, et juuksed oleksid samasugused, kui päris enda omad. Neid saab niiöelda “toita” vaid väljastpoolt. Nõu tasub alati küsida oma diplomeeritud juuksepikendajalt. Tema oskab soovitada häid vahendeid just Sinu enda juukseid ja pikendusi silmas pidades.
Vahel võivad pealtnäha nõrgad juuksed olla väga vastupidavad ja on pärast pikenduste eemaldamist täiesti normaalsed. Samas võivad esmapilgul tugevad juuksed pikenduste raskuste suhtes tundlikud olla ja hakata välja langema või murduma. Samas peab arvestama ka kliendi psühholoogilise momendiga – kui juuksed pärast pikenduste eemaldamist ikka poole õhemaks jäävad, siis võib olla raske leppida , missugused need enne pikendusi tegelikult olid. Esimene reaktsioon võib tõesti olla paanika,et mul polegi enam juukseid! Iga asi tahab harjumist!
Kas juuksepikenduste paigaldus, hooldus ja eemaldus võivad olla valulikud?
Juuksepikenduse paigaldamine ei tohiks mingil juhul olla valulik! Tihti võib klient ekslikult arvata, et mida lähemale oma juuksejuurele ja peanahale on lisasalk paigaldatud, seda kauem saab juuksepikendusi kanda. Kui pikendused on sellisel moel paigaldatud, et peanahk valutab ja pikendused on liialt pingul, siis võib juhtuda,et paari päeva pärast murduvad praktiliselt kõik oma juuksed selle pinge all. See aga kahjustab väga juuksejuurt ja peanahka. Peanaha vereringe saab tugevalt häiritud.
Pikenduste eemaldus ja hooldus peaks olema ka valutud, kuid see sõltub suuresti ka pikenduste hetkeolukorrast ja kuidas neid vahepeal hooldatud on.
Kui kinnituskohtade ümbrusse on tekkinud vilditaoline pusa, on olukord juba kontrolli alt väljas ja tuleks oma hooldusvahendid(harjad -šampoonid) või ka igapäeva harjumused üle vaadata. Ehk on viga vales pesemistehnikas või unustad Sa ööseks oma pikad juuksed patsi panna?
Kui kaua võib juuksepikendusi järjest peas kanda?
Sõltub mõningal määral kandjast. Kui tegemist on väga õrnade ja peenikeste juustega, siis ei tohiks pikendusi üle kolme kuu peas hoida.
Võimalik, et samad salgud saab ülespoole tõsta ja jälle kolm kuud kanda. Või siis hoopiski uued salgud muretseda, see on Sinu ja juuksepikendaja otsustada.
Üldiselt on üle viie kuu vahepealse hoolduseta peas olnud pikendused juba kurjast. Nad pole siis enam kuigi ilusad ja läikivad, samuti kasvab selle ajaga oma juus keskmiselt viis sentimeetrit välja ja täpselt nii kaugel peanahast on sel juhul ka ühenduskohad. Ühenduskoha ja peanaha vahele tekivad üldiselt alati sellisel puhul ebameeldivad pusad, mille lahtikammimine on oma juustele ja eriti peanahale väga kurnav.
Viie kuu jooksul langeb päris palju omi juuksekarvu pikendatud salku hoidvast salgust välja ja nii võib olla,et ülejäänud üksikud karvad peavad taluma järjest kasvavat raskust ja võivad lõpuks, kui raskus liialt suureks läheb, omakorda katkeda.
Kas pikendusi tohib värvida või keemiliselt töödelda?
Kuna kvaliteetsed juuksed on 100% naturaalne materjal, siis on põhimõtteliselt lubatud neid küll värvida, kuigi vajadust ei ole. Juuksepikendusi saab valida väga laias värvivalikus ja nende pigment on hea hooldamise korral püsiv, ei tuhmu eriti ega kaota oluliselt värvi (ka punased juuksed).
Oma juuksejuuri on siiski soovitav juuksuris värvida. Nende värvimine ja pesemine on väga mahukas töö ja nõuab erioskusi. Samuti ei või pikenduste puhul kunagi kindel olla, kuidas neid eelnevalt töödeldud on ja kuidas erinevale keemiasle reageerivad. Seega suuremate äparduste ära hoidmiseks tuleb Sul juuksepikendustega tegelemine kindlasti professionaalidele usaldada.
Mis põhjustel võivad tekkida pusad?
Mida kauem pikendusi on järjest peas kantud, seda kindlamini hakkavad pusad ka kinnituskohtadesse tekkima. Kuna oma juuste loomulik väljalangemine (kuni 100 karva ööpäevas) toimub ka pikenduste kandmise ajal, siis pole neil võimalik kinnituskohtade tõttu päris välja langeda, nii tekivad väiksemad pusad. Samuti kipuvad pusadesse minema veidi lokilisemad juuksed. Kasvujärgus juuksed krutivad end ümber kinnituste ja nii nad vaikselt tekkima hakkavadki.. Pusade teket soodustab ka lahtiste juustega ujumine, tugeva tuule käes olemine, lahtiste juustega sportimine ja magamine. Kõik tegevused , kus juuksed saavad üleliia hõõrduda ja sasitud, võivad tekitada soovimatuid pusasid, millest hiljem lahti saada on raske. Ka võib juhtuda, et juuksurid ja isehakanud “spetsialistid”, kes pikendustega enne kokku pole puutunud, masseerivad ja sasivad juukseid pestes liiga tugevalt ning endalegi teadmata tekitavad kohutava pusa. Juuksurit peab alati hoiatama.
Kas kõigile sobivad juuksepikendused ?
- Peanaha probleemid ja haavad, värsked armid või muud peanaha kahjustused
- Seenhaigus
- Psoriaas
- Tihedad peavalud -vererõhu muutused, eriti kõrge vererõhk
- Tugev ja/või pidev juuste väljalangemine
- Ekseemid või muud nahahaigused peanahal
Kuidas kinnituvad teip juuksepikendused juustesse ilma maha libisemata ?
Teippikendused on pakendis 20 kaupa, seega 20 üksikut salku teeb kokku 10 täissalku. See tähendab seda, et 2 üksikut salku kinnituvad omavahel kokku oma juustest võetud õhukese 4cm salgu peale.
See tehnoloogia on niivõrd kvaliteetne oma kinnitus pindala poolest –juuksepikendused püsivad kindlalt ja tugevalt peas ja 4cm pinda tagab piisavalt hea ja tugeva toe salkude hoidmiseks oma juukseid kahjustamata.
Kui tihti peaks hoolduses käima ?
Teippikenduste hoolduses on soovitatav käia 1,5-2,5 kuu tagant. See on iga inimese puhul individuaalne, olenevalt juuksekasvust ning koduse hoolduse seisukorrast. Hooldus koosneb teipide eemaldusest, sügavpuhastavast pesust (vajadusel kergelt juustesse jäänud liimi eemaldusest) ja tagasi paigaldusest.
Miks ei tohi enne paigaldust palsamit kasutada ?
Palsamit ei tohi enne paigaldust kasutada, kuna see teeb juuksed libedaks ning paigaldust on raskem teha. Palsam ei tohi sattuda teippikenduste kinnituskohalegi, kuna see põhjustab libisemist ja lahustab teipi.
Miks on soovitav hoolduse eemaldus ja tagasipaigaldus teha paari
päevase vahega ?
Peale eemaldust on alati soovitatav Sul ise kodus veel põhjalikult juuksed läbi pesta ja kammida ning tulla salongi tagasi värskelt pestud peaga ILMA PALSAMIT KASUTAMATA. Peale sügavpuhastavat pesu pannakse salongis Sulle pähe palsamit nii juustele kui ka peanahale, et peanahaka rahustada ja kogu teip kindlalt juustest kenasti välja saada.
Kui kaua võivad salgud kvaliteetsena püsida ja millest see oleneb ?
Femell pikendused püsivad kvaliteetsena ja taaskantava 6 kuud-1,5 a. See oleneb täielikult sellest, kuidas Sa neid koduselt hooldad. Juustele on väga tähtis et neid ei sasita, nendega tuleb käituda hellalt. Kindlasti on vajalik spetsiaalne pikenduste kamm, mis ei takerdu kammides kunagi kuskile kinnituse taha ja väldib pusade tekkimist. Soovitatav on painduvate harjastega teippikenduste hari, kuna pehmete piidega hari ei pruugi juure kohalt läbi kammida, mille tagajärjel võivad tekkida pusad.
Juuste kvaliteet oleneb ka juukse värvist, nimelt nagu on teada siis blondide juustega inimesed näevad oma juustega palju rohkem vaeva. Miks? – Heledatel (blondidel) juustel puudub pigment, need juuksed on praktiliselt täiesti tühjad ja jõuetud. Seetõttu pole ka pikendused erand – blondid juuksed kipuvad kergemini murduma ja alt otsad katki minema. Soovitame hooldustes käies lasta paar cm alt otsi ilusamaks lõigata.
Miks keratiin juuksepikenduste puhul nii hoolduses kui ka kandmise ajal
neid nii palju hukka läheb ?
Keratinjuuksepikendused on ainult 0,5g-1g salgud ning nende kinnitused peale ühte kasutust on väga väga haprad, see et keratin püsiks kantud juuste eemalduse korral ilusasti omal kohal pole kunagi garanteeritud, mistõttu läheb palju salke ära viskamisele.