Puhastav näohooldus noortele

See on hooldus Sulle kui Sa oled alla 18-aastane noor, kel on vaja naha puhastust eelkõige ummistunud pooridest ehk komedoonidest, miiliumidest ja kellel ei ole tõsist akne probleemi.

Kui Sul on lisaks rasuummististele ka põletikulisi vistrikke ja tegu on juba akne probleemiga, on otstarbekas esmalt teha Elsa Hjeronymuse näohooldus või Elsa Hieronymuse mitmest näohooldusest koosnev kuur, mis annab parema ja pikemaajalisema tulemuse kui üksik näohooldus. See näohooldus on noorele inimesele vähem valus taluda, olles sealjuures väga tõhus ning leevendav põletikulsele vistrikulisele nahale. Mõne nädala või kuu pärast, kui suuremad põletikud taandunud, on hea teha peale mehaanilist näopuhastust. Viimane eemaldab nahalt täielikult veel viimased ummistunud poorid ja nahk saab puhtaks. Edaspidi võib mehaanilist puhastust teha vastavalt vajadusele, kui naha poorid on jällegi ummistunud, aga mitte tihedamini kui kord kuus. See tagab puhtamad nahapoorid ja püsivalt värske ning klaari jume.

Puhastav näohooldus noortele sarnaneb mehaanilise puhastuse näohooldusega, kuid hind on soodsam.

Puhastava näohoolduse käigus..

Su nahk puhastatakse näopiimaga ja -toonikuga meigist ja tolmust. Kooritakse näonahale vastava koorimiskreemiga, kuivema ja õrnema naha puhul õrna bioloogilise koorijaga või rasusema ja tugevama naha puhul veidi intensiivsema teralisema koorijaga.

Seejärel aurutab kosmeetik Su nahka sooja auruga, et nahapoorid avaneksid ja rasu pooridest eemaldamine oleks hõlpsam. Nüüd teostab kosmeetik mehaanilise puhastuse klassikalisi võtteid kasutades ehk poorilusika ja steriilse sidemega.

Pärast puhastust Su nahk desinfitseeritakse ja teostatakse darseval. See füsioteraapiline meetod on valuvaigistava ja põletikuvastase toimega. Aktiveerib naha vereringet ja ainevahetust, mille tulemusena nahk taastub kiiremini ja põletikukolded, kui neid on, taanduvad. Mõni tekkimise järgus põletikuline valus sõlmeke taandareneb darsenvalisatsiooni käigus ja ei arenegi vistrikuks.

Seejärel kantakse Su näole meeldivalt rahustav, pooreahendav mask, silmaümbrusesse ja kaelale niisutavad, pehmendavad maskid. 10-15 minuti möödudes peale maski eemaldamist näo- ja silmaümruskreemid. Su Nahapoorid on puhtad, nahk värske ja klaar.

Näidustused ja vastunäidustused

Näidustusteks on ummistunud nahapooride ehk komedoonide, vistrike ja miiliumide olemasolu. Miiliumid on valged nahaalused “mannaterad”. Neil puudub avaus nagu on olemas komedoonidel ja nende eemaldamiseks teeb kosmeetik Su naha pinnale steriilse nõelakesega väikese ava kust kaudu ta miiliumi eemaldab.

Kodus seda enamasti teha ei õnnestu, seega tuleb nende eemaldamine jätte kosmeetikule. Miiliumide põhjuse kohta pole arstidel ühtset seisukohta. Mõned seisukohad on, et miiliumide teke on seotud laktoosi- ehk piimatalumatusega, teised arvavad, et põhjus on siiski selgusetu.

See hooldus ise on mehaanilise puhastuse tõttu üsna ebamugav ja võib olla isegi valulik, mille suhtes noored on eriti tundlikud. Sellisel juhul sobib alternatiiviks Elsa Hjeronymuse hooldus noortele, mis on vähem valus.

Samuti ei tohi ühtki näohooldust teha kui on näonahal lahtised haavad ja tugevad allergilised lööbed. Igasuguse kahtluse puhul Sul kindlasti konsulteerida enne kosmeetikuga. Lõplikult aitab otsustada just tema, kas ja millist hooldust on soovitav Sul teha või mitte.

Maailma tipp-brändid

Meie salongis kasutatakse puhastava näohoolduse tegemiseks Guinot ja Ella Baché tooteid. Mõlemad on Prantsuse sarjad ja väga kõrgelt hinnatud nii klientide ja kosmeetikute seas. Allergia võimalus on mõlema sarja puhul viidud miinimumini. Kosmeetik aitab valida Sulle ka kodus kasutamiseks sobivaid tooteid – kreeme ja näopuhastusvahendeid. On väga oluline, et Sa kodus hooldaks oma nahka õigesti. Siis on ka nahaprobleemid väiksemad või kaovad sootuks nagu näiteks naha kuivusest tingitud probleemid. Samuti vähendavad õigesti valitud näopuhastusvahendid pooride ummistumist ja põletike teket. Soovitusi õigeks koduseks näonaha hoolduseks jagavad meie salongi professionaalsed kosmeetikud.